سلام خدمت مخاطبين سایت سرگرمی در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  امامزاده قادر تنها پیامبر گیلان

  تنها پیامبر گیلان امازاده قادر

  بیش از 167 بقعه متبرکه در شهرستان لاهیجان وجود دارد که برخی از آنها در مناطق صعب العبور و ییلاقات این شهرستان واقع شده اند و از این تعداد در حدود 20 مورد شاخص هستند.

  بقعه چهار پادشاهان، بقعه آقا میرشمس الدین، بقعه میرجلالدین، شیخ زاهد، امامزاده سید ابراهیم برفجان و بقعه قادر پیامبر از بقاع شاخص شهرستان لاهیجان هستند که قادر تنها پیامبر گیلان است.

  در روستای بابا ولی دیلمان یک بنای چهارگوش وجود دارد که در ضلع های جنوبی، شرقی و شمالی آن ایوان های ستون دار چوبینی وجود دارد. این بقعه مانند بسیاری از آرامگاه ها در شمال ایرانی دارای نقاشی های مذهبی است و پوشش بام آن هم سفالی است.

  امامزاده قادر تنها پیامبر گیلان

  یکی از آثار ارزشمند این بقعه ضنوق چوبی درون آن است که بر پایه چوبینی به ارتفاع 20 سانتی متری قرار گرفته است و بر روی قابهای این صندوق، دو جور کنده کاری به شیوه گره و طرح های گل و بوته انجام شده است.

  در ایوان این بقعه، سنگ قبرهایی وجود دارد که کنده کاری های بسیار زیبایی دارند. یکی از آن‌ها با تاریخ ۹۹۵ هـ.ق به «السعید الشهید پیری بیک بن پیری بیک»، و دیگری با تاریخ ۱۰۱۴ هـ.ق به «استاد القابل نادعلی بیک خلیفه بن سعادت آیین … سید عبی بیک …» تعلق دارد.
  در ایوان شرقی این مکان هم سنگ قبری به تاریخ 998 هجری قمری متعبق به  «مهدی قلی بن حمزه بیک شاه عود» قرار دارد.

  در مورد شخصیت صاحب آرامگاه بر روی کتیبه های ورودی و صندوق هیچ اشاره ای نشده است. این مقبره در چند وقت اخیر توسط اوقاف مورد بازسازی قرار گرفته است. مکان این بقعه در 67 کیلومتری شهرستان لاهیجان در مسیر دیلمان به آسیابر واقع شده است.


  شما مخاطبين عزيز سايت سرگرمی از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت سرگرمی.

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سرگرمی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر